To jest stara wersja strony. Zapraszamy na nową wersję strony

oaza.plEFFATHA

Co nowego

17 kwietnia 2012

Spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych

Spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych odbędzie się u O.O. Salezjanów przy Moście Grunwaldzkim 27 kwietnia br. po Mszy Świętej w intencji beatyfikacji ks. Franciszka Blachnickiego. Msza Św. o godz. 18.00.

więcej

17 kwietnia 2012

Triduum Paschalne w Ligocie

Jeżeli każdy zawodnik będzie chciał grać solo, dla siebie, drużyna przegra. To współpraca prowadzi do wygranej.

więcej

15 kwietnia 2012

Spotkanie Diakonii Muzycznej

Zapraszamy bardzo serdecznie na spotkanie Diecezjalnej Diakonii Muzycznej, w sobotę 21 kwietnia na godzinę 10.30 pod "4". Planowany czas zakończenia: 12.15.

więcej

11 kwietnia 2012

Rodzice po prenatalnej stracie dziecka

Diecezjalna Diakonia Życia zaprasza wszystkich zainteresowanych, a nie związanych z diakonią życia na "WYJĄTKOWE" spotkanie na BARDZO WAŻNY temat.

więcej

10 kwietnia 2012

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji

Rekolekcje poprowadzi ks. dr Adam Wodarczyk - Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie, postulator procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

więcej

4 kwietnia 2012

Zapisy na Szkołę Animatora

Można się już zapisywać na kolejną edycję Szkoły Animatora.

więcej

30 marca 2012

Triduum Paschalne - zestaw promocyjny

Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego to szczyt całego roku liturgicznego. W przygotowaniu i przeżywaniu tego świętego czasu z pewnością pomoże zestaw promocyjny Triduum.

więcej

30 marca 2012

Boży pomysł na udane małżeństwo

Wolne miejsca na rekolekcjach oraz potrzebna pomoc do opieki nad dziećmi.

więcej

28 marca 2012

Gramy do jednej bramki

Jeżeli każdy zawodnik będzie chciał grać solo, dla siebie, drużyna przegra. To współpraca prowadzi do wygranej.

więcej

26 marca 2012

Post, modlitwa, jałmużna

Wielki Post jest czasem, w którym często rozlega się wezwanie do nawrócenia. "Post, modlitwa, jałmużna" - słyszymy nie raz (i nie tylko) z ambony. Warto byłoby jednak podjąć wysiłek rezygnacji z siebie nie tylko na czas tych 40 dni.

więcej

21 marca 2012

Oaza III stopnia w Rzymie - zostało 9 miejsc

Zostało jeszcze 9 miejsc na oazie III st. organizowanej przez archidiecezję wrocławską w Rzymie w I turnusie w terminie 30.06 - 16.07.2012 roku. Zapraszamy rodziny Domowego Kościoła oraz młodzież (ukończone 18 lat lub pod opieką rodziców). To już ostatni moment, aby się zapisać.

więcej

21 marca 2012

PASJA dla życia

PASSION for life jest odbiciem życia każdego człowieka. Nie jest to kolejna klasyczna i przewidywalna inscenizacja Męki Pańskiej, gdzie łezka w oku kręci się już od samego początku, a koniec jest dla widza znany. W tym wypadku nic nie jest takie oczywiste.

więcej

21 marca 2012

Wielkopostny Dzień Wspólnoty - Zespół I, Wrocław

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i wysłuchania katechezy.

więcej

21 marca 2012

Wielkopostny Dzień Wspólnoty - Zespół II, Wrocław

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i wysłuchania katechezy.

więcej

21 marca 2012

Ziarno

Trzebnickie rekolekcje wielkopostne Oazy młodzieżowej z Jelcza-Laskowic i Oleśnicy.

więcej

16 marca 2012

Obchody z okazji Dnia Świętości Życia

Ważnym wydarzeniem tego wieczoru jest podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy Wasze wspólnoty do podjęcia tej modlitwy za konkretne wiadome Bogu dziecko.

więcej

16 marca 2012

Konferencja o naprotechnologii w wigilię Dnia Świętości Życia

Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do lekarzy oraz personelu medycznego, ale również do małżeństw borykających się z problemem niepłodności.

więcej

13 marca 2012

Spotkanie DDL 19 marca - zmiana terminu

W marcu nastąpi zmiana terminu spotkania DDL w związku z rekolekcjami wielkopostnymi zaplanowanymi w parafii Bożego Ciała.

więcej


starsze>>>

Odpisz 1% podatku na rzecz Fundacji Światło-Życie

Prosimy o jak najszersze informowanie oazowiczów (i nie tylko) o możliwości wpłacania odpisu na Fundację. Młodzież może poinformować o takiej możliwości rodziców.

Wszystkie środki pozyskiwane przez Fundację przeznaczane są na potrzeby Ruchu - wpłacając 1% podatku na rzecz Fundacji wspieramy nasz Ruch. Pozwoli to uzyskać dodatkowe, tak bardzo potrzebne Ruchowi, środki finansowe.

Fundacja Światło-Życie powstała w 1989r. z funduszu założycielskiego: z nagrody Fundacji Jana Pawła II dla Ruchu Światło-Życie, przyznanej za pracę nad formacją religijną i moralną polskiej młodzieży. Fundacja ma 16 ośrodków, a pomóc w jej działaniu można między innymi poprzez przekazywanie 1% podatku i darowizny na konkretne dzieła i cele.

W 2010 r. z 1% podatku Fundacja zebrała 150 541,00 zł, które zostały spożytkowane na warsztaty, terapie, rekolekcje i na pomoc ludziom potrzebującym.

W ośrodku im. Franciszka Blachnickiego w Katowicach, który zajmuje się na co dzień profilaktyką uzależnień,zorganizowano w tym (2010) roku rekolekcje dla 72 osób uzależnionych od alkoholu oraz współuzależnionych, a także warsztaty dla kobiet "Kiedy samotność boli". Przeprowadzono tu także warsztaty dla wodzirejów wesel i zabaw bezalkoholowych (uczestniczyło w nich 169 osób), kursy dla kandydatów na wychowawców kolonijnych oraz kierowników placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży (uczestniczyło 56 osób). W rekolekcjach "Modlitwa przez taniec" zorganizowanych w tym ośrodku uczestniczyło 56 osób.

Ośrodki w Bierach, we Wrocławiu, w Sandomierzu, i w Koszalinie oraz Ośrodek NAZARET w Lalikach zajmują się organizacją wypoczynku dla dzieci i młodzieży, a ośrodek w Drohiczynie działa w ramach profilaktyki uzależnień. Sandomierski ośrodek realizuje także projekt "Brama Bieszczad" - tworzenie Młodzieżowego Ośrodka Turystycznego w Olechowie. Ośrodek w Kowarach zajmuje się na stałe pracą z rodzinami, podobnie jak ten w Radomiu, który prowadzi także ośrodek w Dąbrówce.

Lubelski Ośrodek ODWAGA prowadzi psychoterapię i grupy wsparcia dla osób o skłonnościach homoseksualnych, a ośrodek w Kielcach organizuje wypoczynek dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych (w tym roku był to np. wypoczynek letni dla młodzieży zagrożonej alkoholizmem i pochodzącej z rodzin z problemami alkoholowymi w Szlachtowej k/ Szczawnicy oraz letni i zimowy wypoczynek dal dzieci i młodzieży połączony z profilaktyka uzależnień) oraz współdziała z Kieleckim Bankiem Żywności. Warszawski ośrodek PRAGA prowadzi w Tarchominie świetlicę środowiskową "Akwarium" dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych.

Ośrodek w Warszawie wspiera pomocą doraźną i rzeczową potrzebujących, wspomagając warszawsko-praską Diakonię Miłosierdzia (m.in. pomógł powodzianom z Sandomierza przekazując im 4 500zł oraz zorganizował pomoc dla rodziny poszkodowanej losowo) oraz zbiera środki na utrzymanie serwera i opłatę domen oraz potrzeby Diakonii Komunikowania Społecznego. Organizuje zimowiska i obozy letnie dla dzieci i młodzieży prowadzone według własnych, autorskich programów. W okresie letnim wspiera organizację rekolekcji Domowego Kościoła.

Ośrodek w Krościenku wydaje czasopismo "Eleuteria", a w Poznaniu - czasopismo "Wieczernik". Ośrodek DLA JEZUSA w Siemianowicach prowadzi stronę internetową www.jezus.com.pl.

Fundacja wspiera też finansowo Diakonię Misyjną i Diakonię Życia.

Przekazywanie 1% podatków nic nas nie kosztuje, a może pomóc w pracy Fundacji Światło-Życie, która swoją działalnością dała wiele dowodów na to, że pieniądze na nią przekazane nie zostaną zmarnowane.

Więcej informacji na temat Fundacji i o tym jak można pomóc: www.fundacja.oaza.pl

Opracowanie: Magdalena Nowicka

Jak przekazać 1% na Ośrodek Wrocław?

Zrobisz to bardzo prosto. W zeznaniu PIT:

1. Wpisz numer KRS 0000071891
2. Podaj wysokość kwoty 1%
3. Możesz podać konkretny cel, na który mają być wykorzystane Twoje pieniądze (np. Ośrodek Wrocław).

I to tyle. Resztę wykona urząd skarbowy.

Grzegorz Nowicki
ekonom
Stowarzyszenia "Diakonia Ruchu Światło-Życie"

WAŻNE!!! Odpis 1% nie znosi możliwości odliczenia od dochodu darowizny.

wroclaw.oaza.pl/stara

©olp 2001-2012 Diecezjalna Diakonia Komunikowania Społecznego Ruchu Światło-Życie we Wrocławiu