To jest stara wersja strony. Zapraszamy na nową wersję strony

oaza.plEFFATHA

Świadectwa

4 kwietnia 2011 r.
Oaza Młodzieży

Słuchać Pana

Świadectwa i wspomnienia z rekolekcji w Sidzinie.

więcej

4 kwietnia 2011 r.
Oaza Młodzieży

Rekolekcje ewangelizacyjne

20-24 lutego Sidzina 2011

więcej

15 marca 2011 r.
Diakonia

Formacja w pigułce

Wspomnienia z ORD na Kopiej Górce

więcej

17 listopada 2010
Diakonia

Zaraziłam się miłością

Chociaż nie udało mi się wszystkiego zrozumieć, to wiele rzeczy się wyjaśniło. Potrzebny mi był taki powrót do źródeł. Przy okazji zaraziłam się miłością do charyzmatu Ruchu. Bardzo chciałabym tę radość, którą mam w sobie, to "życie", przekazywać innym.

więcej

7 września 2010
Diakonia

Służcie Panu z weselem

Cztery dni to na pozór tak niewiele, a w rzeczywistości były one bardzo intensywne, gdyż celem ORD w myśl ojca Franciszka jest "ukazanie uczestnikom całościowej wizji i syntezy Ruchu Światło-Życie w celu wezwania ich do świadomej akceptacji programu Ruchu i oddania się w nim na służbę, stosownie do swoich możliwości".

więcej

6 września 2010
Oaza Młodzieży

Boża miłość

Świadectwa z ONŻ I stopnia w Szklarskiej Porębie 2010.

więcej

28 maja 2010
Domowy Kościół

Bóg nie powołuje uzdolnionych, ale uzdalnia powołanyc

Podjęcie posługi pary pilotującej jest dla nas ogromną odpowiedzialnością, a zarazem wezwaniem Chrystusa Pana. Nie patrzyliśmy wtedy na to zadanie w kategorii powołania. Nie szukaliśmy służby, ona znalazła nas.

więcej


<<<młodsze

starsze>>>

Warunki owocnego dawania świadectwa o Chrystusie


Bóg nie powołuje uzdolnionych, ale uzdalnia powołanych

Jesteśmy małżeństwem od 20 lat, ale dopiero od sześciu lat razem podążamy za Chrystusem. Wspólna nasza droga do Pana Boga jest trudna. Przeżywamy okresy burzliwych konfliktów, uczymy się na nowo relacji małżeńskich, a co za tym idzie, podejmowania wielu decyzji dotyczących istotnych spraw zarówno rodzinnych, jak i służby w Kościele w jedności małżeńskiej.

Uzdalniają nas do tego zobowiązania, które traktujemy jak dobre narzędzia, i w których widzimy pedagogię świętości naszego małżeństwa (nie zapominając, że jest ona wpisana w krzyż i cierpienie), wchodzenia w relacje ze współmałżonkiem. Staramy się umacniać nasze powołanie mocą Sakramentu Małżeństwa.

Podjęcie posługi pary pilotującej jest dla nas ogromną odpowiedzialnością, a zarazem wezwaniem Chrystusa Pana. Nie patrzyliśmy wtedy na to zadanie w kategorii powołania. Nie szukaliśmy służby, ona znalazła nas, a Jezus umocnia nasze powołanie w małżeństwie i w służbie w Ruchu Światło-Życie. Widocznie potrzebuje nas takich nieużytecznych, i zawsze wtedy, gdy pozwolamy Jemu, by wkroczył i uporządkował wszystkie przestrzenie naszego życia, dzieją się rzeczy niezwykłe - czasem bolesne, ale na koniec dające szczęście. My mamy siać, ale wzrost i plon należy do Pana.

Jesteśmy pod czułą obserwacją pilotowanych małżeństw, i staramy się być autentycznym świadectwem wiary, wsłuchując się w głos Pana, Jego wolę. To objawia się w sile ducha i wierności charyzmatowi Ruchu, w który wprowadzamy uczniów Pana, czyniąc ich użytecznymi.

Małgorzata i Adam Baltyn

Refleksje po przeżyciu Sesji o pilotowaniu kręgów,
dom rekolekcyjny EMAUS w Koniakowie, luty 2010r.

www.wroclaw.oaza.pl/stara

©olp 2001- 2018 Diecezjalna Diakonia Komunikowania Społecznego Ruchu Światło-Życie we Wrocławiu