To jest stara wersja strony. Zapraszamy na nową wersję strony

oaza.plEFFATHA

Świadectwa

2 lutego 2012 r.
Domowy Kościół

Nowy początek

Rekolekcje uświadomiły nam, że nie jesteśmy zagubionymi owcami, nie jesteśmy sami, ale jest z nami Pasterz, który prowadzi nas, jeśli tylko oddamy Mu swoje życie, zaufamy i damy prowadzić się Duchowi Świętemu.

więcej

31 stycznia 2012 r.
Domowy Kościół

Każdy posiada jakiś talent

Bóg nie wzywa ludzi przygotowanych, lecz przygotowuje wezwanych.

więcej

30 września 2011 r.
Domowy Kościół

Dalej, wyżej i głębiej

Punktem zwrotnym w naszym życiu okazał się udział w rekolekcjach w Krościenku w 1983 roku. Wprawdzie nie było już wtedy ojca Blachnickiego, bo był za granicą, ale jego duch tam był i wszyscy to czuliśmy. Siostra Jadwiga potrafiła nam przekazać charyzmat Ruchu, a przede wszystkim nauczyła nas modlitwy: Namiotu Spotkania, obcowania ze Słowem Bożym na różne sposoby.

więcej

26 września 2011 r.
Domowy Kościół

Boży pomysł na dojrzałe małżeństwo

Przeżyte we Wleniu rekolekcje nie dały mi poczucia ciężaru i wykluczenia, ale uświadomiły, że w każdym wieku Bóg kocha człowieka i zawsze ma dla niego dary odpowiednie dla jego możliwości ich przyjęcia.

więcej

14 września 2011 r.
Domowy Kościół

Pan ma plan

Gdybyśmy takie rekolekcje przeżyli na początku naszego małżeństwa, to miłość między nami, ale także nasza miłość do Pana Boga byłaby o wiele głębsza. Dziękujemy Bogu za te 16 dni - warto poświęcić swój czas urlopowy na tak wielkie przeżycia.

więcej

12 września 2011 r.
Diakonia

Wszystko staje się inne

Nie jestem alkoholiczką, ani narkomanką, ani nawet nie jestem uzależniona od komputera. Jakie przełożenie ma wstrzemięźliwość od alkoholu do uzależnienia np. od Internetu? Długo nie mogłam się zdecydować na Krucjatę Wyzwolenia Człowieka. Wydawało mi się, że idea ta, słuszna 30-40 lat temu, dziś jest już nieaktualna.

więcej

7 kwietnia 2011 r.
Dzień Wspólnoty

Wielka siła

W dniach 11-12 marca 2011 r. w Ligocie Polskiej odbył się Dzień Wspólnoty, w którym uczestniczyli członkowie Domowego Kościoła z Jelcza-Laskowic i Oławy. W otoczeniu ludzi, którzy podobnie jak my, nieustannie pragną czerpać ze źródła wody żywej, z dala od spraw codziennych, jakby nieco w innym wymiarze, po raz pierwszy w taki właśnie sposób, jako cząstka tejże Wspólnoty, mieliśmy okazję doświadczyć spotkania z Panem Bogiem.

więcej


starsze>>>

Warunki owocnego dawania świadectwa o Chrystusie


Bóg nie powołuje uzdolnionych, ale uzdalnia powołanych

Jesteśmy małżeństwem od 20 lat, ale dopiero od sześciu lat razem podążamy za Chrystusem. Wspólna nasza droga do Pana Boga jest trudna. Przeżywamy okresy burzliwych konfliktów, uczymy się na nowo relacji małżeńskich, a co za tym idzie, podejmowania wielu decyzji dotyczących istotnych spraw zarówno rodzinnych, jak i służby w Kościele w jedności małżeńskiej.

Uzdalniają nas do tego zobowiązania, które traktujemy jak dobre narzędzia, i w których widzimy pedagogię świętości naszego małżeństwa (nie zapominając, że jest ona wpisana w krzyż i cierpienie), wchodzenia w relacje ze współmałżonkiem. Staramy się umacniać nasze powołanie mocą Sakramentu Małżeństwa.

Podjęcie posługi pary pilotującej jest dla nas ogromną odpowiedzialnością, a zarazem wezwaniem Chrystusa Pana. Nie patrzyliśmy wtedy na to zadanie w kategorii powołania. Nie szukaliśmy służby, ona znalazła nas, a Jezus umocnia nasze powołanie w małżeństwie i w służbie w Ruchu Światło-Życie. Widocznie potrzebuje nas takich nieużytecznych, i zawsze wtedy, gdy pozwolamy Jemu, by wkroczył i uporządkował wszystkie przestrzenie naszego życia, dzieją się rzeczy niezwykłe - czasem bolesne, ale na koniec dające szczęście. My mamy siać, ale wzrost i plon należy do Pana.

Jesteśmy pod czułą obserwacją pilotowanych małżeństw, i staramy się być autentycznym świadectwem wiary, wsłuchując się w głos Pana, Jego wolę. To objawia się w sile ducha i wierności charyzmatowi Ruchu, w który wprowadzamy uczniów Pana, czyniąc ich użytecznymi.

Małgorzata i Adam Baltyn

Refleksje po przeżyciu Sesji o pilotowaniu kręgów,
dom rekolekcyjny EMAUS w Koniakowie, luty 2010r.

www.wroclaw.oaza.pl/stara

©olp 2001- 2018 Diecezjalna Diakonia Komunikowania Społecznego Ruchu Światło-Życie we Wrocławiu